31 Ekim 2007

Afyon'da değişen nedir?

7-8 yıldır Afyon'dayım. Zaman zaman, ilimizde pek bir şeyin değişmediğini, bazen de değiştiği gibi tuhaf hislere kapıldığım olur. Ama, hep söylerim, Afyon'un meselesi şehirleşme ve şehirlileşme'dir.
Dün, Hürriyet Gazetesi'nin ünlü yazarlarından Mehmet Y. Yılmaz da alt başlık halinde ilimizi yazmış. Ben de epey zamandır ilimizden ünlülerin tebdil-i kıyafet geçip gittiklerini zannederdim. Meğer öyle değilmiş! İlimizi gezip, gören ve yazanlar da varmış.
Mehmet Y. Yılmaz'ın yazısı burada, okumak isteyenler için.

28 Ekim 2007

Belçika'da ırkçılık

Belçika'nın Schaerbeek ve Saint Josse bölgelerinde terörizmi kınayan gösterilen yapan Emirdağlı hemşehrilerimize karşı Belçika polisinin ırkçı tavrını kınıyoruz.
Konuyla ilgili haberin devamı burada.

21 Ekim 2007

YETER ARTIK!...


20 Ekim 2007

CLASSROOM 2.0

Sınıf (dershane) kavramının nasıl değiştiğine aşağıdaki video bir örnek. Seyrederken bile keyif duyuyor insan. K12 Online Conference 2007'de maalesef Türkiye yok.

14 Ekim 2007

İstiklal Caddesi'nde bir gezinti...

Ağustos ayı içerisinde bir haftalığına gittiğimiz İstanbul'da İstiklal Caddesi'de gezerken benim emektar fotoğraf makinasıyla çektiğim videoyu bilgisayarımda temizlik yaparken buldum. İyiki silmemişim. Paylaşmak istedim.

video
İstiklal Caddesi

09 Ekim 2007

Şehitlerimizi Unutmayacağız!

Şehitlerimizi Unutmayacağız!

Fotoğraf Kaynağı: Hürriyet internet sitesi

06 Ekim 2007

Kitap Zamanı

Zaman Gazetesi her hafta kitap severlerin sabırsızlıkla beklediği bir ek veriyor: Kitap Zamanı. Ben her hafta olmasa bile bu eki okumazsam kendimde bir eksiklik hissediyorum. Kitap Zamanı'nı bulamadığım zamanlar internet üzerinden birebir kopyası pdf formatındaki sayısını indirip öyle okuyorum.
Burada İrfan Külyutmaz ve Recai Güllaptan favori yazarlarım.
Kitap Zamanı'nda sizin de mutlaka ilginizi çekecek bölüm vardır. Polisiye, biyografi, mülakat,şiir, sahaf... gibi bölümler var.
İnternet üzerinden okumak isterseniz, buyrun.

Google
 

İletişim

İsminiz :
Mail :
Konu :
Mesajınız :
Image (case-sensitive):