26 Kasım 2007

"Teknoloji Kimin Umurunda"

Altı Üstü Tasarım'ın artık devam etmeyeceğini okuyunca, müdavimleri gibi ben de çok üzüldüm. Blog aleminde ayrı bir yeri vardı burasının. Sanırım, Mehmet Doğan bir kitapla veda etmek istemiş olmalı ki, 'Teknoloji Kimin Umurunda' yayınlanmıştı.
Bu kitabın artık PDF sürümü de var. Teknoloji umurunuzdaysa bu kitabı mutlaka okuyun.

11 Kasım 2007

Zenciler karate yaparsa...

video


Kısa film seyretmeyi sever misiniz? Yukarıdaki film bir Fransız gencinin çektiği kısa bir film. Ben en çok müziğini sevdim. Zaten müziği de tanıdık gelecektir size. Pazar keyfi yerine...
Scenario : Dominic Marcotte
Camera : Dominic Marcotte
Montage : Dominic Marcotte
Comediens : Balla Traore, Chakina, Moulaye Traore

03 Kasım 2007

Uzmantv yayında

Uzmantv, internet üzerinden yayın yapan bir televizyon kanalı. Diğer televizyonlardan ayrılan en önemli tarafı ise, çeşitli konulardaki sorulara uzmanların cevap vermesi. Üye olarak siz de soru sorabiliyorsunuz. Her konuda yayın bulmak mümkün. Bazı kategorilerden örnekler:

Hamilelik
***
Üniversite Eğitimi

"Google Adsense"den en çok kazandıran kelimeler

Google Adsense Türk kullanıcıları arasında en çok rağbet gören bir reklam şebekesi. Arkasında Google desteğinin olması ve arayüzünün siteyle entegre olabilmesi pek çoğumuzun bunu kullanmasına sebep oluyor. Ancak, daha önceden popup açılan, siz istemeden bilgisayarınıza bir şeyler yükleyen "free" sitelerin reklamları bilen ziyaretçilerin de bu reklama pek olumlu baktıkları söylenemez. Buna rağmen Türk blogcuları Adsense'den vazgeçeceğe benzemiyor. Adsense'nin en az ücret ödediği ülkelerin başında ise, Türkiye geliyor.

Bir blog yazarı, Adsense'den en çok kazandıran Türkçe kelimeleri derlemiş, merak edenler için linkini buraya ekliyorum. Site biraz geç açılıyor, biraz beklemeniz gerekebilir.

Google
 

İletişim

İsminiz :
Mail :
Konu :
Mesajınız :
Image (case-sensitive):