03 Haziran 2008

Afyonkarahisar 8. Caz Festivali


Bu yıl 8. düzenlenen Afyonkarahisar Caz Festivali'nin bugünkü bölümünde biz de oradaydık. Trio Pa'lante latin jazının keyfini çıkarmak için Millet Hamamı bahçesindeydik. Festivalin büyük bir bölümü Millet Hamamı bahçesinde yapılıyor.

Bu yıl 8. düzenlendiği için ben kalabalık olur endişesiyle biraz erken yola çıkmıştım. 21.30'da başlayacağını okumuştum gazetelerden. Ama daha erken başladı. Çok kalabalık değildi. Çoğunlukla üniversite öğrencileri cazın keyfini çıkardı. Kimi hakikaten bundan faydalanmak güzel bir akşam geçirmek için buradaydı, kimisi müziği duymuş sadece bakmaya gelmişti.

Her ne şekilde olursa olsun festivaller o şehrin havasını değişitiriyor. Bugün şehrin içinde ağzında purosu keyifle dumanını havaya üfleyerek dolaşan birini gördüm. Muhtemelen festivale katılan bir sanatçı idi. Herkes neş'e içerisinde festivalin keyfini çıkarmalı, bugün söylenen şarkıları hiç birimiz anlamadık. Ama müzik evrenseldir derler, müziğin her dilde anlaşılan kelimeleri vardır. Bunlar; aşk, sevgi, kardeşlik ve barış'tır. Bu kadarını anlasak bile bize yeter.

video
Kısa video görüntüsü

0 yorum yazıldı/yaz:

Google
 

İletişim

İsminiz :
Mail :
Konu :
Mesajınız :
Image (case-sensitive):