28 Ağustos 2008

Dizüstü bilgisayar almadan önce...

Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Bilgisayar firmalarının kampanyaları bugünlerde başlar.

Kullanıcıların son dönemdeki eğilimleri evlerdeki masüstü bilgisayarlardan kurtulmak. Masaüstü bilgisayarlar artık ofislerde bile kullanılmıyor. (Bu nedenle fiyatları bir hayli düşecek, çünkü satış yok!)

Masaüstü bilgisayarlarır evlerde epeyce yer kaplaması kurtulmak için en büyük neden. İkincisi ise arızalandığında servise götür-getir problemi...

Yukardaki sebeblerden insanlar dizüstü bilgisayarlara daha çok yöneldi. Taşıması kolay ve hafif. Evde istediğiniz bir odadan kablosuz modem yardımıyla internete girebilirsiniz. Üstelik fiyatları da eskiye oranla epeyce düştü.

Kampanyalar başladığında da hemen bilgisayar almayın. Firmalar birbirine yakın model ve fiyat seçenekleri sunuyor. Muhtemelen kafanız karışacak. Zaten onlarında istediği bu. Size en uygununu bulmak için mutlaka sakin bir gününüzde fiyatları kontrol edin. Teslim tarihi, hediyesi, garanti süresi, işlemci tipi... gibi seçeneklere dikkat etmelisiniz. Ne hikmetse KDV dahil değildir ve fiyatlar size cazip gelebilir.

Bizce fiyatlar daha da düşmeli. Firmalar daha insaflı kampanyalar üretmeli. "Daha çok kazanayım" kampanyasından çok "Daha çok satayım" kampanyaları daha ideal gibi gözüküyor.

Evet, biraz daha bekleyelim ve fiyatları görelim bakalım.

0 yorum yazıldı/yaz:

Google
 

İletişim

İsminiz :
Mail :
Konu :
Mesajınız :
Image (case-sensitive):