27 Ağustos 2008

Hür düşünceden yana

NTV'de Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'le canlı olarak yayınlanan röportaj yayınlanıyor şimdi. Seyrederken dayanamadım artık interneti açarak hem yazıyorum hem bu "özel röportajı" seyretmeye devam ediyorum.

Sayın Abdullah Gül, Dışişleri Bakanıyken yanlış hatılamıyorsam internethaber.com sitesi sahibi Hadi Özışık yazmıştı, Sayın Gül'ün internet merakını, hattâ o yazıda oğullarının forum sitesinden bahsetmişti. Pek kimsenin dikkatini çekmeyen bir ayrıntıyı hepimiz öğrenmiş olduk. Sayın Abdullah Gül bilgisayar kullanıyor, internet sitelerini ziyaret ediyordu. Sonra kişisel sitesi olan abdullahgul.gen.tr sitesini öğrendik. Şimdi kapalı olan sitede Gül'ün konuşmaları, biyografisi, video görüntüleri.

Kendisi hakkında ne varsa bu sitede vardı. Elbette Türk internet kullanıcıları için bu önemli olmalı. Dışişleri Bakanlığı yapan bir insanın makalelerini okuyabiliyor, fotoğraflarına bakabiliyor ve ziyaretçi defterine düşüncelerinizi yazabiliyorsunuz. Diğer siyasetçilerin internet sitemlerinde aynı şeyleri görmek mümkün değildi.

Sayın Gül Cumhurbaşkanı olduktan sonra "Köşk"ün internet sitesini değiştirdi. Bugüne kadar yasaklı olan bir videoyu oraya koydurttu.

Karşımızda internet dostu bir Cumhurbaşkanı var, karşımızda hür düşünceye inanan bir Cumhurbaşkanı var.

Bugünkü NTV'de yayınlanan röportajdan bir vatandaş olarak şunları çıkardım:

Cumhurbaşkanı hür düşünceden yana,

Cumhurbaşkanı enerjimizi boşa harcamayalım, gereksiz tartışmalar bize zaman kaybettiriyor, dedi.

Karşımızda sıkıcı, soğuk biri yok. Gülümseyen, merhametli ve kendinden emin biri var.

Ben de buradan Sayın Cumhurbaşkanımızın Anadolu'da beğenildiğini, takdir edildiğini ve güvenildiğini söyleyebilirim.

0 yorum yazıldı/yaz:

Google
 

İletişim

İsminiz :
Mail :
Konu :
Mesajınız :
Image (case-sensitive):